У людей з зайвою вагою в легенях знайшли жир: які хвороби це викликає

Шкода зайвої ваги
Шкода зайвої ваги / Unsplash

Вчені вперше виявили жирову тканину у легенях людей з ожирінням. Це може пояснювати те, чому зайва вага впливає на проблеми з диханням.

Австралійські дослідники проаналізували зразки легенів у 52 людей і виявили, що кількість жиру збільшується відповідно до індексу маси тіла, повідомляє BBC.

Читайте також: Знайшли новий спосіб безпечного та простого схуднення

Надлишок жиру накопичується в стінках дихальних шляхів, де він займає простір, тим самим збільшуючи запалення в легенях.

Ми вважаємо, що це викликає потовщення дихальних шляхів, що обмежує потік повітря в легені й виходи з них, і це могло б частково пояснити збільшення симптомів астми,
– Доктор Пітер Ноубл, доцент Університету Західної Австралії в Перті.

У дослідженні, опублікованому в Європейському респіраторному журналі, вчені розглядали посмертні зразки легенів, проаналізувавши майже 1400 дихальних шляхів під мікроскопом.

Дослідники виявили жирову тканину в стінках дихальних шляхів, і переважна кількість людей мала високий показник маси тіла.

Тоді науковці також зробили висновки, що збільшення жиру може змінити нормальну структуру дихальних шляхів і викликати запалення в легенях.

Вчені наголошують, що необхідно провести додаткові дослідження, аби з’ясувати, чи може кількість жирової тканини змінюватись залежно від втрати ваги.

Leave a Comment